Nalazite se ovdje: Naslovna >> Vijesti

Vijesti

25-02-2018

Rusi u uzbudljivom hokejaškom finalu savladali Njemačku i osvojili zlato

Muška hokejaška reprezentacija Rusije osvojila je zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Rusi i Nijemci su odigrali uzbudljiv i do posljednje sekunde neizvjestan meč, dostojan olimpijskog finala, a selekcija “Ruskih olimpijskih sportista“ slavila je pobjedu rezultatom 4:3.

Nijemci su u posljednji minut meča ušli s prednošću od 3:2 i smiješila im se prva zlatna medalja u historiji, ali Rusi su izjednačili golom Nikite Guseva, da bi u posljednjoj minuti produžetka gol za zlato postigao Kiril Kaprizov.

To je Rusiji prvo olimpijsko zlato u hokeju, u muškoj konkurenciji, od Igara 1992. godine u Albervilu.

Njemačka je, osvajanjem srebrne medalje, ostvarila najbolji rezultat u svojoj istoriji u hokeju na Zimskim olimpijskim igrama.