Sa godinom zakašnjenja, singapurska kompanija „Aman resorts“ trebalo bi do polovine decembra da otvori potpuno renovirani stari kraljevski ljetnjikovac Miločer.
Do sezone trebalo bi da se otvori i luksuzni grad-hotel „Sveti Stefan“.
Kada je prije dvije godine svečano zaključio ugovor sa Vladom i HTP „Budvanska rivijera“, “Aman” se obavezao da hotele otvori do ljeta 2008, a novi hotel „Kraljičina plaža” do 2009. godine.
- U “Aman rizortsu“ su ubijeđeni, a imaju i garancije za to, da će do polovine avgusta završiti “ Sveti Stefan” i otvoriti ga, a završetkom urbanističkih projekata, do kraja iduće godine biće započeta i gradnja novog hotela “Kraljičina plaža”. Želio bih da svi imamo malo razumijevanja i da se strpimo. Maksimalno razumijem zahtjev mještana Svetog Stefana, na njihovoj sam strani - kazao je gradonačelnik Rajko Kuljača, odgovarajući na sve češće proteste mještana Svetog Stefana, koji su revoltirani što je nekada najelitniji hotel na Mediteranu – popularni „Svetac“, već dvije godine u mraku.
Ugovorom o dugoročnom zakupu "Svetog Stefana", "Miločera" i "Kraljičine plaže", “Aman” se obavezao da će platiti dva miliona eura godišnje za zakup, uz najmanje 40 miliona eura ulaganja.
"Sveti Stefan" i "Miločer" će biti rekonstruisani, dok će bivša kraljevska rezidencija, "Kraljičina plaža", biti srušena i na njenom mjestu biće izgrađen novi hotelski kompleks.
Vezane vijesti:
02.9.2008. Odloženo otvaranje Miločera
10.7.2008. Otvoren novi bulevar
05.7.2008. Počela desalinizacija
29.6.2008. Više vode za Budvu
11.3.2008. Hotel Miločer se otvara u julu
19.2.2008. Podzemni prolazi umjesto pasarela